iProdukcja.pl arrow Newsy arrow LAUDE.PL - rusza stała linia transportu intermodalnego z Turcją
LAUDE.PL - rusza stała linia transportu intermodalnego z Turcją
ImageLaude.pl., planuje do końca czerwca uruchomienie połączenia intermodalnego Odessa – Zamość.

Partnerami w tym przedsięwzięciu są polskie, ukraińskie i tureckie firmy spedycyjne. Spedytorzy liczą, że z ich oferty skorzystają przede wszystkim importerzy elektroniki i przewozów ciężkich. COPERNICUS INTERMODAL to kolejowe połączenie intermodalne Zamość - Odessa nowym korytarzem transportowym pomiędzy Polską a Turcją, Gruzją, Iranem, Armenią.

- W klasycznym transporcie samochodowym na tej trasie możemy przewieźć tirem jednorazowo maksymalnie 20 ton. To wynik ograniczeń wprowadzonych na bułgarskich i rumuńskich drogach - wyjaśnia Janusz Górski, wiceprezes spółki Laude.pl. – Tymczasem w ruchu kolejowym, na platformie w kontenerze nadal możemy przewieźć 28 ton. Na tej trasie zyskujemy, więc blisko 40% przewagę w wielkości ładunku. W przypadku transportu morskiego – jesteśmy też zdecydowanie szybsi – podkreśla.
Wszystkie transporty mają trafiać do odbiorców poprzez Zamość. To tutaj na stacji kolejowej Zamość Bortatycze leżącej na trasie linii szerokotorowej prowadzącej od granicy PL/UA Hrubieszów- Izow - nakładem ponad 20 mln złotych Laude.pl., uruchomiła własny terminal przeładunkowy – Centrum Logistyczne Laude. Partnerem strategicznym inwestycji jest PHP LHS. Centrum Logistyczne Laude.pl., w Zamościu oddalone jest o 60km od granicy i posiada zarówno szerokotorową jak i normalnotorową bocznicę własną. Wyposażone jest w 3 suwnice o udźwigu 40t, wózki widłowe do 9t, elektromagnesy i inny osprzęt umożliwiający przeładunki w relacji wagon/wagon lub wagon/plac/samochód m.in. kontenerów, wyrobów stalowych, węgla, kruszyw, soli, drewna, towarów paletyzowanych.

Bliżej Istambułu
Turcja jest najszybciej rozwijającym się krajem w regionie z silnym przemysłem maszynowym, metalowym i odzieżowym. Jest też 5 producentem pojazdów na świecie. W lutym tego roku turecki eksport odnotował kolejny rekord. Za granicę trafiły produkty o wartości 11 156 mln dolarów. w Turcji wzrost gospodarczy w 2010 r. wyniósł 9 proc. a w 2011 8 proc. W 2012 r. według planów rządu z Ankary, ma być nie mniejszy niż 4 proc. PKB (o ile sytuacja w UE się nie pogorszy).

Image W styczniu na łamach austriackiego dziennika „"WirtschaftsBlatt”: „ opublikowano rozmowę z Peterem Reichelem, szefem strategii inwestycyjnej w Berenberg Bank. Chwalił on wyniki ekonomiczne, i wzrost PKB, – jaki na kryzysowej mapie Europy wypracowuje Polska i Turcja.- To przyciągnie z powrotem inwestorów (do tej części Europy). Wschód ma solidne państwowe finanse i atrakcyjne wyceny - podkreśla ekonomista. - Jeśli wzrosty pojawią się w Polsce i Turcji, inwestorzy odkryją także na nowo Rumunię - podsumowuje Reichel.

Również dla funduszy inwestycyjnych typu private equity Polska i Turcja to dziś jedyne atrakcyjne kraje. Tym bardziej pomysł transportu intermodalnego, który jeszcze mocniej przybliży oba rynki wydaje się być trafionym.

Szybciej do Niemiec
Dziś większość tureckich firm eksportujących do Europy decyduje się na transport morski lub kolejowy. – Ale to wszystko trwa zdecydowanie za długo – wyjaśnia prezes. – Oferujemy szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie typu door to door, które pozwala na skrócenie czasu podróży towaru o blisko połową. Również cenowo jesteśmy konkurencyjni nawet dla bezpośredniego połączenia kolejowego.

Laude.pl., dla realizacji swojej koncepcji zyskało solidnych partnerów zarówno w Turcji, jak i na Ukrainie. To między innymi ukraińskie koleje, spedytor Plaske, oraz tureckie spedytor Albaship.

– Oczywiście pozostało jeszcze kilka spraw po stronie naszych partnerów do domknięcia, jak zawsze przy tak złożonym projekcie. Nie wszystkie zależą od nas. Pamiętamy zarówno o niepokojach związanych z zaostrzającą się sytuacją wokół Iranu, jak i kryzysem gospodarczym, który zawsze może pokrzyżować najlepsze plany – stwierdził prezes Górski. – Nie mniej jednak Laude ze swojej strony może uruchamiać połączenia nawet jutro – zapewnia zdecydowanie.
Laude.pl., jako dostawca usług transportowych i logistycznych jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w sektorze, st.awia sobie za cel osiągnięcie pozycji lidera na rynku transportu i logistyki. Wieloletnie doświadczenie kadry w kompleksowej obsłudze najbardziej wymagających klientów gwarantuje świadczenie usług na najwyższym poziomie Obok klasycznego transportu drogowego spółka realizuje również usługi przewozów intermodalnych w oparciu o transport kolejowy oraz morskim. Do najczęściej przewożonych towarów należą wyroby hutnicze i budowlane, ale również elektroniczne, papiernicze, spożywcze czy nawet specjalistyczne maszyny

W kierunku subkontynentu
- Trwają analizy możliwości wydłużenia naszego „korytarza”, do Indii i Chin. A także po ustabilizowaniu sytuacji politycznej objęcia nim Syrii, Iranu i Iraku – sygnalizuje prezes Górski. W tym przypadku towar nie jedzie dookoła Arabii Saudyjskiej, a następnie Kanałem Sueskim, który jest bardzo drogi dookoła Europy, co sprawia, że trwa to bardzo długo. Proponujemy alternatywną trasę. Drogą lądową z Iraku, Syrii lub Iranu do portu nad morzem Czarnym. A następnie z Odessy w kierunku naszej bazy w Zamościu i dalej do Europy.

W 2012 roku, Laude.pl., planuje wysyłkę na początku po jednym pociągu tygodniowo do Turcji I jednym na Ukrainę do Doniecka przez Kijów. Docelowo mają być po 3 pociągi w tygodniu. - Wprowadzenie takiej usługi poprzedziły wielomiesięczne analizy, Zarówno zainteresowania tym kierunkiem, jak i kosztów uruchomienia połączenia. Jesteśmy przekonani, że to atrakcyjny i dochodowy rynek - podkreśla Janusz Górski. – Naszych klientów przekonały konkurencyjne zarówno pod względem czasu dostarczenia, jak i kosztów wykonania warunki współpracy – zapewnia.

Laude.pl., specjalizuje się w przewozach ładunków neutralnych oraz kontenerowych na terenie Unii Europejskiej. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy, zdobytemu w trakcie wykonywania umów kontraktowych dla firm produkcyjnych i handlowych, będziemy mogli dostosować warunki współpracy do Państwa wymagań związanych z zarządzaniem logistycznym w Państwa przedsiębiorstwie. Dodatkowo chcąc zapewnić klientów o wysokiej, jakości oferowanych usług transportu i spedycji, podjęliśmy działania, które doprowadziły do uzyskania przez spółkę certyfikatów ISO 9001:2000; ISO 14001:2004 oraz OHSAS 18001:2007.

 
« poprzednia   następna »

Tagi Newsów

Aktualności AutoCAD Electrical AutoCAD Mechanical Autodesk Inventor BDI Informatyka Konferencje Logistyka News Praca Szkolenia i seminaria Targi w Polsce Wybierz kategorię Wybierz sekcję cad cax ce inżynier targi wynagrodzenia inzynierów

Szukane

targi praca praca z jobs.pl katalog firm news instytucje projekty cad firmy konferencje stal wydawnictwa technology partners szkolenia cnc transport targi w polsce udt cad/cam formy wtryskowe
BAZA FIRM Handel Hutnictwo Obróbka skrawaniem Obróbka plastyczna Usługi Dodaj firmę OGŁOSZENIA BEZPŁATNE Praca w Polsce Praca za granicą Sprzedam Kooperacja TARGI Targi w Krakowie Targi Kraków Targi krakowskie Targi w Poznaniu Targi Poznań Targi poznańskie Targi w Warszawie Targi Warszawa Targi warszawskie Targi w Gdańsku Targi Gdańsk Targi gdańskie Targi w Katowicach Targi Katowice Targi katowickie Targi w Kielcach Targi Kielce Targi kieleckie Targi w Europie Targi Europa Targi europejskie PRACA Praca dla inżynierów Praca dla inżyniera WYDAWNICTWA Prasa fachowa Literatura techniczna SZUKANE praca dla inżyniera poradnik mechanika klasy śrub poradnik tokarza wytrzymałość śrub tablice wyrobów hutniczych klasa śruby wymiarowanie literatura techniczna instrukcje bhp poradnik frezera PRZYJACIELE pozycjonowanie stron marketing w internecie Zarządzanie przedsięwzięciami Audyt projektów optymalizacja kosztów radca prawny wrocław